Szukasz pożyczki na raty? Dowiedz się, na co musisz zwrócić uwagę!

Szukasz pożyczki na raty? Dowiedz się, na co musisz zwrócić uwagę!

10 kwietnia 2019 Wyłącz przez admin

Okazuje się, że Polacy coraz częściej znajdują się w sytuacji, która wymaga od nich zorganizowania dodatkowych finansów. Wakacje, rachunki, opłaty szkolne czy funkcjonowanie firmy – zwykle jest to kwota nie nazbyt horrendalna, ale niekoniecznie taka, którą akurat dysponują. Pieniądze się przydają i warto szukać dobrej firmy pożyczkowej. Uczciwej i godnej zaufania. Jak to zrobić?

Możliwości pożyczkowe danej firmy

Będąc w trakcie poszukiwania firmy pożyczkowej, warto wiedzieć, nie tylko jakie ma oferty, ale także czym dokładnie charakteryzują się konkretne instytucje. Wiadomym jest, że z obiegu wypadną banki, jeśli konsumentom zależy na pożyczce na raty dla zadłużonych. Wymagają one zaświadczeń i szybko zweryfikują negatywną historię w BIK. Dodatkowo nie są one szybkie i na pożyczkę oczekuje się często kilka lub kilkanaście dni. Alternatywą pozostają pożyczki i kredyty pozabankowe. Rynek jest jednak dynamiczny i warto wiedzieć co nieco, by nie dać się oszukać.

Zwracajmy uwagę na szybkość transakcji

Jeśli już decydować się na pożyczkę pozabankową, która nawet osobom zadłużonym umożliwia normalne funkcjonowanie, warto zwracać uwagę na szybkość transakcji. Możemy wyróżnić dwie ścieżki otrzymania finansowana:

  1. Stacjonarnie, w oddziale, po wypełnieniu wniosku i podpisaniu umowy.
  2. Zdalnie, przez Internet, co jest szczególnie szybkie i szczególnie wygodne.

Czasami pożyczki stacjonarne mają lepsze warunki i warto się wybrać do oddziału. Są one także prostsze dla osób, które nie znają się na komputerowej technologii. Z kolei w przypadku pożyczek online są one najszybsze i najbardziej bezpieczne.

Sprawdzić renomę firmy

Kluczowa rzecz, czyli opinie na temat instytucji przyznającej pożyczki na raty dla zadłużonych. Im ich więcej (oczywiście pozytywnych), tym lepiej dla danej firmy. Zdecydowanie lepiej jest wybrać ofertę instytucji, która na trzysta opinii, ma dwieście siedemdziesiąt pozytywnych, niż firmy z kilkoma opiniami, z czego tylko jedna jest zła. Nie jest to bowiem zbyt reprezentacyjne. Dlatego warto sprawdzić renomę firmy i kierować się błędami innych.