W jaki sposób zweryfikować, czy dana pożyczka pozabankowa z gwarantem jest bezpieczna?

W jaki sposób zweryfikować, czy dana pożyczka pozabankowa z gwarantem jest bezpieczna?

15 kwietnia 2019 Wyłącz przez admin

Pożyczanie pieniędzy nie jest kwestią złego zarządzania finansami czy innego rodzaju działalności niezgadzającej się z działaniami samodzielnej płynności finansowej. Jest to pomoc, która może być potrzebna, np. na dodatkowe leczenie czy jako reakcja na różnego rodzaju warunki życiowe. Czasami konsument nie dysponuje warunkami do potwierdzenia zdolności kredytowej czy wręcz pożyczka ma mu ułatwić powrót do płynności finansowej. Wówczas istotną rolę odgrywa gwarant. Jak sprawdzić rzetelność pożyczki z gwarantem?

Czym jest pożyczka pozabankowa z gwarantem?

Pożyczka pozabankowa to pożyczka oferowana przez instytucję pozabankową, która jest wynikiem umowy nazwanej i podlega zapisom kodeksu cywilnego oraz ustawie o kredycie konsumenckim. Gwarant to osoba, która ma za zadanie potwierdzić zdolność spłaty pożyczkobiorcy, w przypadku gdy on sam nie jest w stanie tego zrobić poprzez dane znajdujące się w Biurze Informacji Kredytowej czy Krajowym Rejestrze Dłużników.

Jak znaleźć dobrą pożyczkę pozabankową z gwarantem?

Szukając pożyczki, warto sprawdzać rzetelne opinie znajdujące się w sieci czy na różnego rodzaju forach internetowych. Wiele z instytucji pozabankowych korzysta ze sztucznie nakręcanej koniunktury i używa chwytów marketingowych, by oszukać klientów. Warto zatem szuka

dobrych opinii na rzetelnych stornach od osób, które naprawdę wzięły pożyczki pozabankowe do 20000 z gwarantem lub same są gwarantem. Warto wybierać tylko takie firmy, które gwarantują najwyższą jakość usług i chcą pomóc, a nie tylko i wyłącznie zarobić na naiwności klientów.

Konsument ma prawo do powiedzenia: „sprawdzam!”

Każda instytucja musi być zarejestrowana w odpowiednich rejestrach. Warto zatem poświęcić odpowiednią chwilę i po prostu sprawdzić, jaka to firma, kto nią zaradza i z jakim skutkiem oraz od jak dawna. Ponadto w przypadku umów z gwarantem, należy czytać dokładnie zapisy, gdyż wiele firm próbuje oszukiwać swoich klientów. Wybierając sprawdzoną pożyczkę pozabankową do 20000 z gwarantem, można uzyskać prawdziwą pomoc, a nie próbę wyłudzenia. Warto być świadomym.